102.613,75 kr.
Ikke på lager - Kontakt os på 56 14 15 44
Leg Press er en styrketræningsmaskine fra Nautilus' Inspiration serie. Benpresmaskinen træner primært forlårene og samtidig baglårene og ballerne. Den er derfor en essentiel træningsmaskine i en basis styrkecirkel i ethvert træningsareal.
Inspiration-serien fra Nautilus er en redesignet styrkeserie, der med sine moderne, æstetiske og uniforme tårne rammer plet hos brugeren. Træningsmaskinerne i denne serie er udviklet ud fra menneskets naturlige bevægelser, hvilket er med til at give brugeren en unik træningsoplevelse. Alle træningsmaskiner fra Inspiration-serien er udstyret med Lock N Load vægtstaksystem og vægtjusteringssystem.
Lock N Load vægtsystem er Nautilus' patenterede system, der sikrer en nem vægtjustering under træningen og reducere behovet for vedligeholdelse af træningsmaskiner med vægtmagasiner. Med Lock N Load er det lige så let at ændre belastning på maskinen, som det er at tænde for en kontakt.
Se i videoen forneden, hvor nemt vægten justeres.
0 af 0 bedømmelser
| Varenummer: | NAU9-IPLP3 |
|---|---|
| Muskelgruppe: | Forlår |
| Maks. vægtmagasin (kg): | 181 kg |
| Producent farve: | Sølv |
| Serie: | Inspiration |
| Stand: | Ny |
| Højde: | 163 cm |
| Bredde: | 137 cm |
| Længde: | 187 cm |
| Vægt: | 508 kg |
| Pakkevægt | 546 kg |
| Brand: | Nautilus |
|---|---|
| Kategorier: |
Stack Loaded Styrkemaskiner Nautilus |